Oferta ProPre

Dezynfekcja

Konieczność dezynfekcji

To kwestia niepodlegająca dziś dyskusji, głównie za sprawą wstrząsu, jaki dotknął cały świat w postaci pandemii COVID-19. Podejście do procedur bezpieczeństwa jest obecnie dużo bardziej świadome i odpowiedzialne, niż kilka lat temu. Dezynfekcja rąk, narzędzi, czy powierzchni wyposażenia, chroni nas nie tylko przed wirusem SARS-CoV-2, ale przed wszelkimi drobnoustrojami wywołującymi całą encyklopedię chorób. Do tej grupy mikroorganizmów zaliczamy, oprócz wirusów, także bakterie i grzyby.

Dezynfekcja nie tylko w branży medycznej!

Placówki Służby Zdrowia są zaledwie wierzchołkiem góry lodowej, jeśli chodzi o sektory, w których regularnie powinno stosować się dezynfekcję. Jest ona konieczna wszędzie tam, gdzie zachodzi realne ryzyko przenoszenia chorób z człowieka na człowieka bądź ze zwierzęcia na człowieka. W pierwszym przypadku szczególnie narażone są obiekty branży hotelarsko-gastronomicznej, hale i centra sportowe, a także salony masażu, kosmetologiczne, SPA, czyli placówki szeroko pojętej branży health & beauty. Jeśli chodzi o drugą grupę, to w obszarze podwyższonego zagrożenia znajdują się wszelkiego typu zakłady produkcji zwierzęcej, a także zakłady przetwórstwa żywności.

Skuteczność dezynfekcji

Zależy od dwóch podstawowych czynników: dokładności jej przeprowadzania oraz jakości środka dezynfekującego. Firma ProPre oferuje swym Klientom preparaty do dezynfekcji dostarczane przez renomowanych producentów, wśród których należy w pierwszej kolejności wymienić takie marki, jak MEDILAB oraz HHS Chemicals. Wśród naszych produktów znajdą Państwo zarówno środki biobójcze stosowane przemysłowo, preparaty przeznaczone do zastosowań medycznych, jak również produkty do mycia i pielęgnacji, przeznaczone dla szerokiego odbiorcy.