Oferta ProPre

Rękawice

Nie tylko ochrona rąk!

Głównym zadaniem jednorazowych rękawic jest zabezpieczenie dłoni personelu medycznego przed bezpośrednim kontaktem z materiałem skażonym mikrobiologicznie, jak również przenoszeniem patogenów przez pacjentów. I mimo, że rękawice te kojarzą się przede wszystkim z zabezpieczeniem powierzchni dłoni, to w wielu przypadkach ich działanie ochronne skierowane jest także w drugą stronę. Zabezpieczają w równym stopniu ciało pacjenta w trakcie badania lub zabiegu, próbki laboratoryjne czy produkty spożywcze – właśnie przed kontaktem z dłońmi. Stanowią tym samym cenną i niejednokrotnie niezbędną warstwę izolującą, gwarantującą bezpieczeństwo.

Różne materiały dla różnych potrzeb

RĘKAWICE NITRYLOWE – jedne z najpopularniejszych ze względu na relatywnie niską cenę i bardzo dobre parametry wytrzymałości oraz elastyczności. Nie zawierają protein lateksu dzięki czemu nie wywołują alergii. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie temperatury, a także stanowią barierę dla substancji chemicznych.

RĘKAWICE LATEKSOWE –. Zapewniają wszechstronną ochronę i świetnie sprawdzają się jako rękawice chirurgiczne. Niestety proteiny zawarte w lateksie mogą wywoływać alergię typu I, dlatego materiał nie jest rekomendowany dla osób ze skłonnością do alergii.

RĘKAWICE WINYLOWE – nie wywołują alergii. Są mniej rozciągliwe od lateksowych i nitrylowych, ale jednocześnie charakteryzują się bardzo dużą odpornością na oleje i tłuszcze. Są przyjazne dla skóry użytkowników ze skłonnością do alergii typu I i IV.

ProPre – rękawice od renomowanych producentów dla wielu zastosowań!

W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. rękawice takich marek, jak medaSEPT oraz MERCATOR. Rekawice, które rekomendujemy do zastosowań profesjonalnych, są zgodne z dyrektywami oraz normami UE.

Nasze rękawice znajdują szerokie zastosowanie w branży medycznej (rękawice chirurgiczne i diagnostyczne), kosmetologii, branży spożywczej, branży automotive oraz w wielu innych gałęziach przemysłu. Są także powszechnie wykorzystywane przez indywidualnych odbiorców do wszelkiego typu prac gospodarczych.